Zaprezentowano Mille Miglia 2018

pon, 9 października 2017 godz. 13:37:42 skomentuj retro

fot. Michał Baranowski/AKPA

Przyszłoroczna edycja Mille Miglia rozpocznie się 16 maja w środę i potrwa do soboty 19 maja. To największa zmiana w harmonogramie imprezy, której 36-tą edycję zaprezentowano dzisiaj podczas konferencji prasowej w Brescii.

Trzymając się tradycji, już od 1927 roku, trasa zaczyna się i kończy w Brescii. Załogi przemierzą połowę terytorium Włoch z punktem zwrotnym w Rzymie. Prestiżowe zawody, jak zawsze, odbędę się na tydzień przed Grand Prix Monako.

Co roku organizatorzy lekko modyfikują trasę swojego wyścigu. Impreza zamiast w czwartek, rozpocznie się już w środę, a zakończy w sobotę, a nie jak do tej pory w niedzielę. Po ceremonii mety zlokalizowanej na Piazza della Loggia, w mieście zaplanowano wiele wydarzeń artystycznych.

Pierwszy etap prowadzi do Cervia-Milano Marittima. Następnego dnia po przejechaniu przez Pesaro i tereny Republiki San Marino, załogi dojadą do Rzymu, gdzie tradycyjnie zaplanowano nocną paradę. Piątkowa trasa bez większych zmian prowadzi ze stolicy Włoch do Sieny. Następnie nowością jest przejazd przez Lukkę w Toskanii i wzdłuż riwiery Versilia. Zostanie wykorzystany również fragment trasy z edycji z 1949 roku pomiędzy Sarzaną a Passo della Cisa, a potem wszyscy dotrą do Parmy. Ostatniego dnia, w sobotę konwój powróci do Brescii, odwiedzając m.in. tor Monza.

Regulamin sportowy nie uległ większym zmianom. Organizatorzy rozpoczną przyjmowanie zgłoszeń od 24 października, a rejestracja zostanie zamknięta 4 stycznia.

Mille Miglia nie może obejść się bez polskich akcentów. Podobnie jak w zeszłym roku sponsorem imprezy jest Cisowianka Perlage.

fot. Michał Baranowski/AKPA

fot. Marcin Biernacki
fot. Marcin Biernacki
fot. Marcin Biernacki
fot. Marcin Biernacki

fot. Marcin Biernacki