Trzy rajdy w jeden weekend

wto, 16 maja 2017 godz. 20:46:22 skomentuj retro

Najbliższy weekend będzie należał do Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Od piątku do niedzieli odbędą się aż trzy imprezy rangi mistrzowskiej. Samochody zabytkowe zwiedzą Lublin i okolice, motocykle pojadą do Mińska Mazowieckiego, a miłośnicy regularności spotkają się w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie.

Pierwszą z imprez będzie organizowany przez Automobilklub Lubelski XXXI Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych będący III Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

Zawody, które odbędą się w dniach 19-20.05.2017 r zostały objęte patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin. Rajd Lubelski jest jedną z najstarszych i najbardziej popularnych rund MPPZ w Polsce.
W piątek po BT w bazie rajdu odbędzie się część sportowo – techniczna na terenie miasta Lublin, obchodzącego w tym roku swoje 700 lecie. Próby zorganizowane będą m.in. na terenie Stadionu Arena i Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy – pięknych obiektów zbudowanych w ostatnich latach.
W sobotę rajd będzie miał charakter turystyczno – krajoznawczy. Zawodnicy odwiedzą Zawieprzyce, gdzie czeka na uczestników Majówka historyczna oraz zwiedzanie pozostałości zespołu pałacowego z XVII wieku. Następnie przez Lasy Kozłowieckie – Park Krajobrazowy wszyscy przejadą do Pałacu Zamoyskich w Kozłówce. Tu zaplanowano Konkurs Elegancji oraz uczestnictwo w Nocy Muzeów. Zawodnikom towarzyszyć będą damy w epokowych strojach i piękna sceneria Parku Pałacowego. Zabytki z PRL-u też znajdą klimaty dla siebie w Galerii Sztuki Socrealizmu.

Na rajd wciąż można się zgłosić. Szczegóły na stronie PZM.

Drugą imprezą rangi MPPZ będzie XXII Mazowiecki Rajd Weteranów Szos "Magnet 2017". Impreza dedykowana dla motocykli odbędzie się w dniach 19 - 21 maja 2017 r. w Mińsku Mazowieckim. W planach oczywiście rajd po okolicach Mińska, gymkhana, próby sprawnościowe oraz konkurs elegancji oraz wieczorny bal komandorski.

Trzecim rajdem będzie II Runda Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność, która odbędzie się w dniach 19-20 maja. 2017 r w Krakowie. Organizatorem jest Automobilklub Krakowski

Rajd o Puchar Automobil Hotelu wyruszy z Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, a trasa poprowadzi zawodników po malowniczych górskich drogach małopolski, aż do miejscowości Żegocina. Dodatkowo na uczestników oraz kibiców czekają liczne atrakcje m.in.: Noc Muzeów, wystawy i prezentacje motoryzacyjne, konkursy i zabawy, symulator jazdy.

fot. Ryszard Gargul i Magdalena Bogacka