Lahti Historic Rally 2017 - Trudny rajd dla historyków

pon, 24 lipca 2017 godz. 12:05:36 skomentuj retro

Lahti Historic Rally

Mika Turkki i Timo Hantunen (Ford Sierra RS Cosworth) wygrali Lahti Historic Rally. Druga załoga rajdu (+18,9s) – Ville Silvasti/Jonne Halttunen (Porsche 911 Carrera RS 3.0) triumfowała w rundzie ERC Historic.

Podium generalki rajdu uzupełnili Giuliano Calzolari i Silvio Stefanelli (Ford Escort RS 1800 MKII) (+38.1s).

Mats Myrsell z Esko Junttilą (Porsche 911 Carrera RS 3.0) zajęli drugie miejsce w klasyfikacji mistrzostw Europy, a ich strata do zwycięzców przekroczyła minutę. Trójkę skompletowali Esa Peltonen i Ville Hayrynen (Toyota Starlet 1300 KP61) (+1:28.2).

Rajd, stanowiący piątą rundę European Historic Sporting Rally Championship, został rozegrany na dwunastu odcinkach specjalnych o łącznej długości 148 kilometrów.

W generalce najwięcej oesów na swoje konto zapisał Mika Turkki, był najszybszy aż na pięciu odcinkach specjalnych. Antero Laine wygrał cztery odcinki, ale po wypadku na OS9 zakończył dalszą rywalizację.

W ERC Historic Luigi Battistoli i Fabrizia Pons wygrali sześc odcinków specjalnych. Jednak szanse na dobry wynik pokrzyżowała im rolka na OS3. Korzystając z Rally2  wrócili do jazdy podczas drugiego etapu, ale ponad dziewiętnaście minut straty włoskiej załogi Lancii Delty przełożyło się na dopiero siódme miejsce w ERC.

 


 


fot. Lahti Historic Rally