Perlage Team - Najlepszy polski wynik w historii Mille Miglia

pią, 25 maja 2018 godz. 12:25:35 skomentuj retro

fot. Perlage Team

Legendarne wydarzenia sportowe, święto włoskiego docle vita, najpiękniejszy wyścig świata! To tylko niektóre z określeń, którymi opisuje się Mille Miglia. Tegoroczna, 91 edycja rajdu 1000 mil przeszła właśnie do historii.

Mille Miglia 2018 rozegrane zostało w dniach 16-19 maja. Jak zwykle zawodnicy w 4 etapach przejechali liczącą około 1700 kilometrów trasę.

fot. Perlage Team
 
Biorący udział w tym niezwykłym wydarzeniu już po raz trzeci Perlage Team, w składzie Krzysztof i Dorota Weka (tym razem w Astonie Martinie DB2 z 1952 roku), na mecie w Brescii świętował sukces. Zgodnie z zakładanym planem uplasował się w okolicy setnego miejsca, na 450 historycznych aut, które wystartowały w tegorocznym wyścigu Tysiąc Mil. Radość jest tym większa, że poziom sportowy w porównaniu z rokiem ubiegłym znacznie się poprawił a na starcie stanęło wielu zawodowych kierowców rajdowych.

114 miejsce jest najlepszym rezultatem polskiej załogi w historii Mille Miglia.

W Mille Miglia  premiowane są samochody wyprodukowane przed II wojną światową. Natomiast w nieoficjalnej klasyfikacji aut powojennych, polski zespół został sklasyfikowany na 52. pozycji.

Wysoki poziom imprezy podkreśla również fakt, że średni błąd czasowy na 112 odcinkach na regularność, w przypadku Perlage Team wynosił poniżej 0,4s.

fot. Perlage Team

Również po raz trzeci z rzędu oficjalną wodą tego jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie motoryzacji była Cisowianka Perlage, która jako jedyna polska marka w historii została wybrana spośród firm z całego świata i otrzymała tytuł oficjalnego sponsora głównego Mille Miglia. Obecność puszek z limitowanej edycji z logo czerwonej strzały można było zauważyć praktycznie na każdym kroku. Jej delikatne musowanie szybko orzeźwiało zmęczone jazdą załogi  a jej skład mineralny pomagał w uzupełnieniu straconych podczas trudnych zmagań minerałów i mikroelementów.

fot. Perlage Team

Tegoroczną dziewięćdziesiątą pierwszą edycję Mille Miglia 2018 wygrał reprezentujący Argentynę team Juan Tonconogy i Barbara Ruffini w Alfie Romeo 6c 1500 GS z 1933 roku. Na drugim miejscu uplasował się Giovanni Moceri z Daniele Bonetti z Włoch; również w Alfie Romeo 1500 S z 1928 roku. Do samego końca toczyła się zacięta walka o zwycięstwo pomiędzy kierowcami Alfy Romeo. Ubiegłoroczni zwycięzcy Mille Miglia -Andrea Vesco i Andrea Guerini (również Włosi) -  po trzecim etapie prowadzili, ale ostatecznie nie powtórzyli sukcesu i dojechali na trzecim miejscu.

fot. Perlage Team

Wszystkim uczestnikom i organizatorom tegorocznego Mille Miglia serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękne emocje. Już nie możemy doczekać się kolejnego Wyścigu Tysiąca Mil.

fot. Perlage Team
fot. Perlage Team
fot. Perlage Team
fot. Perlage Team

fot. Perlage Team