Mille Miglia 2017 - Mille Miglia - uroczysta parada na dzień przed startem

czw, 18 maja 2017 godz. 09:32:53 skomentuj retro
Tagi: mille miglia

Mille Miglia | fot. Cisowianka

Dzień przed startem MilleMiglia już tradycyjnie poświęcony jest uroczystemu plombowaniu samochodów na Piazza della Vittoria. To tutaj oraz na oraz Piazza della Loggia, gdzie przed wjazdem na główne uroczystości tworzyła się najpiękniejsza motoryzacyjna kolejka świata, toczyło się w środę życie niespełna dwustutysięcznej Bresci.

Czym właściwie jest plombowanie? To ostatnie sprawdzenie, czy samochód, który przeszedł wcześniej kontrolę w Fiera di Brescia to dokładnie ten sam, który teraz podjeżdża do sędziów. I czy przez noc nie wprowadzono w nim żadnych modyfikacji. Gdyby jednak chodziło wyłącznie o technikalia, plombowanie nie gromadziłoby co roku setek wiwatujących kibiców. To przedstartowe popołudnie jest ukłonem w stronę publiczności, która dziś ma niepowtarzalną okazję podziwiać te wszystkie przepiękne auta zgromadzone w jednym miejscu. To również jeden z ulubionych momentów samych kierowców, którzy zgodnie przyznają, że uczucie, kiedy cały Wyścig Tysiąca Mil jest ciągle przed nimi, nie ma sobie równych.

fot. Cisowianka

Kiedy ponad 450 zabytkowych aut sunie niespiesznie przez zabytkowe place Bresci, zatrzymując się na pogawędki z kibicami, innymi załogami czy dziennikarzami spragnionymi najświeższych informacji na temat przygotowań do startu, można poczuć ducha oryginalnego Mille Miglia, które 90 lat temu wystartowało po raz pierwszy. Jeżeli dodatkowo, tak jak dzisiaj, dopisuje piękna, słoneczna pogoda, nikt nie ma wątpliwości, że ma do czynienia z prawdziwym świętem motoryzacji oraz celebracją włoskiej radości życia.

fot. Cisowianka

Oba Astony Martiny startujące w ekipie Perlage przeszły kontrolę bez najmniejszych problemów. Dzisiaj w południe załogi zjedzą uroczysty lunch w Muzeum Mille Miglia, a potem… A potem wyruszą w drogę do Padwy, gdzie czeka ich finisz pierwszego etapu Najpiękniejszego Wyścigu Świata.

fot. Cisowianka
fot. Cisowianka
fot. Cisowianka
fot. Cisowianka
fot. Cisowianka
fot. Cisowianka