Klasyki nad Narwią czyli Festiwal Zabytkowej Motoryzacji w Pułtusku

wto, 1 sierpnia 2017 godz. 13:43:41 skomentuj retro

Zabytki wróciły do przyjaznego klasykom Pułtuska. W latach 2006 i 2007 właśnie nad Narwią Automobilklub Polski organizował Warszawski Rajd Pojazdów Zabytkowych.
Tym razem, na zaproszenie włodarzy miasta, Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski zorganizowała imprezę pod tytułem „Klasyki nad Narwią czyli Festiwal Zabytkowej Motoryzacji w Pułtusku”.

Na najdłuższym rynku w Europie pojawiło się grubo ponad sto klasycznych pojazdów. Od przedwojennych Renault KJ i Dixi Ihle poprzez motocykle DKW, Simson czy MZ po nowsze zabytki takie jak Jaguar XJ Mk III czy Mercedes W107. Duże zainteresowanie wzbudziły miejscowe dziwolągi np. terenówka zbudowana z użyciem nadwozia Mercedesa W124.

Główną atrakcją imprezy był rajd, którego najważniejszym elementem były Motopodchody. Zawodnicy musieli rozwiązać łamigłówki, aby dowiedzieć się gdzie pojechać by zdobyć odpowiedź na pytanie. Pod koniec rajdu odbyła się próba SZ na stadionie miejskim, na której najlepszy czas uzyskał Wojciech Ołarzewski w Maździe MX-5.

Dla tych, którzy nie lubią rywalizacji rajdowej przygotowano atrakcje na rynku. Miedzy innymi zwiedzanie miasta z przewodnikiem, rejs gondolami i zwiedzanie lokalnych muzeów.

Wyniki rajdu:
1. załoga 20 - Kuba, Olaf, Justyna Kobyłeccy, Nissan 200sx
2. załoga 39 - Piotr Życzyński, Karolina Woźnica, Tatra 603
3. załoga 49 - Bartłomiej Żurawski, Anna Mech, FSO 125p