Rally Alpi Orientali Historic 2017 - Comas pokonał Włochów

pon, 28 sierpnia 2017 godz. 08:57:15 skomentuj retro

Erik Comas i Yannick Roche

Erik Comas i Yannick Roche zwyciężyli w Rally Alpi Orientali Historic, szóstej rundzie European Historic Sporting Rally Championship.

Załoga Lancii Stratos HF o 23.3s pokonała Lucky’ego i Fabrizię Pons (Lancia Delta Integrale). Na najniższym stopniu podium stanęli Lucio Da Zanche i Daniele De Luis (Porsche 911 Carrera RS). Byli 38.9s za zwycięzcami.

Mats Myrsell i Erik Pedersen, również jadący Porsche Carrera 911, stracili blisko sześć minut do podium, w klasyfikacji ERC Historic.

Rajd, zaliczany również do historycznych mistrzostw Włoch, w których klasyfikacja czołowej trójki wyglądała tak samo, liczył sobie jedenaście odcinków specjalnych o łącznej długości 156 kilometrów.

Erik Comas objął prowadzenie już od początku rajdu i oddał je jedynie na koniec pierwszego etapu Lucky’emu, spadając za Włocha na 3.1s.

Początek drugiego etapu to powrót załogi Lancii Stratos na prowadzenie, którego nie oddali już do mety, łącznie zapisując na swoje konto osiem oesów. Lucio Da Zanche przez cały rajd okupował trzecią pozycję w ERC Historic.

 


 fot. facebook.com/alpiorientali