Bednary gościły Classicauto Cup

wto, 5 czerwca 2018 godz. 11:52:05 skomentuj retro

Liqui Moly Classicauto Cup | fot. Jakub Żołędowski

W sobotę 2 czerwca odbyła się II runda Liqui Moly Classicauto Cup w Bednarach pod Poznaniem. Tor Bednary to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków szkoleniowych w Polsce. Po Track Day w Modlinie to kolejny obiekt, na którym po raz pierwszy ścigali się uczestnicy Classicauto Cup.
 
Pierwszy weekend czerwca okazał się upalny i burzowy. W trakcie piątkowych treningów przeszła ulewa nad Torem Bednary i jazdy w dużym stopniu odbywały się po mokrej nawierzchni. Była to jednak doskonała okazja, aby potrenować technikę jazdy w tych warunkach na szybkiej i zabezpieczonej trasie.

fot. Jakub Żołędowski

W sobotę rano piękna i słoneczna pogoda przywitała blisko sześćdziesięciu uczestników. Przygotowana przez organizatora trasa liczyła niemalże 4 km i była konfiguracyjnie podzielona na dwie części. Pierwsza bardziej techniczna, z ciasnymi zakrętami i nawrotami przypominająca odcinek rajdowy oraz druga część trasy zdecydowanie szybsza niczym tor wyścigowy.

Po przejazdach zapoznawczych rozegrano sześć prób z pomiarem czasu. Dodatkowym utrudnieniem był deszcz, który przez chwilę delikatnie padał podczas czwartego przejazdu i wpłynął na klasyfikację wyników wśród kierowców, którzy nie zdążyli zmienić swoich opon i wystartowali na slickach.

fot. Jakub Żołędowski

Przed ogłoszeniem wyników, w trakcie godzinnej przerwy, odbyły się wolne przejazdy.

Po raz drugi w tym roku podczas Liqui Moly Classicauto Cup rozegrano dodatkowe puchary klasyfikacyjne, w których toczyła się zacięta walka: Puchar Pań, Puchar Legend KronikaRajdow.pl, Puchar Krajów Demokracji Ludowej 125pe.pl, Puchar Mazda Rotary Classic Club Polska, Puchar BMW e30 Auto Fus Group, Puchar Forzaitalia.pl oraz Puchar Porsche Polska.

fot. Jakub Żołędowski

Puchar Magazynu Classicauto dla właściciela najbardziej charyzmatycznego auta w kategorii Classic zdobył Adam Piotrowski i jego Fiat Abarth 595 SS z 1970 roku, a w kategorii Sport - Marcin Ptak z BMW 2002 z 1968 roku.

Szczegółowe wyniki II runda Liqui Moly Classicauto Cup na Torze Bednary znajdują się na stronie: http://classicautocup.pl/wyniki

Zapraszamy na kolejną, III rundę Classicauto Cup, która odbędzie się w dniach 21-22 lipcia w Moto Park Ułęż. Zapisy ruszają 15 czerwca.

fot. Jakub Żołędowski

fot. Jakub Żołędowski
fot. Jakub Żołędowski